O projektu

Příležitost žít v obklopení historie a umění

Edelweiß jako symbol

Symbolem a logem projektu Vídeňská 11 je národní květina Rakouska edelweiß čili protěž alpská. Skládá se ze slov edel (vznešený) a weiß (bílý). Odkazuje tak na historický šarm bývalé neobarokní budovy a její moderní, čisté provedení.

Budova z roku 1899

O Vídeňskou 11 se zasloužil pro Olomouc významný architekt a stavitel, Václav Wittner. Za svůj život postavil Wittner na Moravě desítky staveb, včetně tří kostelů a hraběcího zámku. V Olomouci se zasloužil o celou řadu škol, průmyslnických vil a činžovních domů. Vídeňská 11 představovala tehdy jeden z prvních činžovních domů postavených na místě zbouraných městských hradeb mezi historickým centrem a městským parkem.

Budova stojí na rohové parcele a je dokonale rozpoznatelná díky výrazné předstupující věži a bohatě členěným a dekorovaným fasádám.

Citlivá rekonstrukce

Cílem rekonstrukce bylo vrátit budově její historické kouzlo a učinit tak co nejvkusnějším způsobem. Výsledkem je nadčasová budova se skutečným charakterem, která ustojí zkoušku času.

Působivé provedení

Dům a jeho prostorné, působivě navržené byty jsou dílem špičkového architektonického studia SMLXL ve spolupráci s olomouckým architektem Ing.arch. Janem Dohnalem, který se specializuje na historické stavby. Pražské studio SMLXL se vyznačuje jasnou vizí a praktickými řešeními v neotřelém provedení. Přes své rozsáhlé portfolio a bezpočet úspěšných realizací se studio definuje jako “malé velké”. V souladu s tímto postojem přistupují architektky ze studia SMLXL ke každému designu jako ke vlastnímu. Každý design je tak promyšlen a propracován do posledního detailu tak, aby stoprocentně vyhovoval potřebám daného klienta.

Vkusný design

Za výbavou interiérů stojí selekce exkluzivních značek, které jsou považovány za špičku evropského designu. Od ikonických koupelen italského Gessi přes architektonické osvětlení belgického Modular až po ručně vyráběné podlahy od českých mistrů z Valen&Masar ve spolupráci s italským Foglie d'Oro, každý aspekt rezidence je příkladem kvality světového standardu.

  • Společné prostory

  • Podlahy

  • Obklady & dlažby

  • Koupelny

Skutečná udržitelnost

Projekt je koncipován jako návrat k historii a umění, do doby kdy věci vydržely desítky let a nemusely se tudíž neustále měnit. Byty ve Vídeňské 11 jsou navrženy tak, aby byly i za 10, či 20 let plně funkční a stále stylové. V této idee pro nás tkví definice skutečné udržitelnosti.

Rodinná společnost

Projekt pro vás připravil Siroky Real Estate, rodinná společnost zakládající si na osobním a profesionálním přístupu ke klientům. Společnost se zaměřuje především na historické domy v atraktivních lokalitách, které díky vysokým nárokům mění skrz komplexní rekonstrukce na prémiové bydlení.

“Našim cílem je vracet zapomenutým budovám život a duši. S Vídeňskou 11 se nám to, myslím, opravdu povedlo. Zachovali jsme její historický šarm a zároveň jí obohatili o energii moderního života.”